ריקוד מרגרה

ריקוד מרגרה

היא גם משמרת את הטכניקה האיקונית של ריקוד מרגרה עם ה-Kalaripayattu שלה – הטכניקה של אמה, קאניקה פרמשווארי ומניעה אותה לגבולותיה. Night Natya Margam הוא ריקוד עם דרום הודי פופולרי בקרלה.

פירושו המילולי של מרגה קלה נריטעם הוא 'ריקודים של מסעות'; מרגה פירושו "שביל" וקאלה או קאלן בסנסקריט העתיקה מציינים את הקצב.

ההיסטוריה של מרגליתם נטועה בספרות הטמילית של סנגאם, המזכירה ממלכות היסטוריות שונות.

בשנת 2018, תרזה מרגרה מהכפר קמורומה ליד אימונדה באזור קרמוג'ה הדהימה רבים כשרקדה לצלילי שיר הלוויה חי שהלחינה. השיר, עם מילים חדשות שנכתבו על ידה כדי לחגוג את החיים כשהיא אבלה על מותו זכה לתשואות רבות. margaradance.jpg

המרגרה היא ריקוד אבל על המתים ויכולה להיות עבור עצמך ועבור אחרים. אמנם אין סיבה ברורה מדוע מסורת ריקודי המרגה נעלמת, אך צוין שבעידן זה של טלפונים ניידים ומוצא אתני פוחת, במיוחד בקרב הצעירים - אולי פשוט אין לה צעדים קליטים מספיק כדי למשוך את תשומת הלב של הקהל שלה

ריקוד מרגרה הוא ריקוד ארמני אתני המבוצע באופן מסורתי לצלילי מוזיקה אינסטרומנטלית של תופים וחצוצרות בסוף חתונות.

ריקוד המרג'ה המסורתי הוא תמיד אירוע תוסס ורועש המאופיין בצהלה סוערת. הוא מספק הפסקה מההיבטים החגיגיים של טקס החתונה ומאפשר להורים, בני משפחה וחברים להראות את הערכתם לזוג הטרי.

אחד מהריקודים הרבים שעלו מקהילת מרגרה, שנודעה בעבר בשם Gitowa, הוא ריקוד מרגרה. מקורו בשירתם, כך שגם ריקודים משולבים בו --- בדרך כלל בקבוצות.

ריקוד מרגרה מקורו בשירה וריקודים בקבוצות.

ריקוד מרגרה הוא טקס החוגג את הנוער, אחד הטקסים החשובים ביותר שנעשה בין הגילאים 18-20.

את הטקס הזה השאירו מאחור תושבי הכפר עד לפני 700 שנה לפחות.

זה נחשב שמסורת זו נוצרת בעיקר על ידי שתי מטרות: ללוות אבלים בחתונות ולהזמין קרובי משפחה מתים שמתו או עזבו לפני כן וטקס המוות שנערך בהלוויות, אז אימאן אנוורי, האוצר הראשי של מוזיאון סומטרה לאמנויות אומר "זו הדרך המסורתית להנציח ולרפא את המוות". https://israelnightclub.com/apartments/דירות-דיסקרטיות-באילת/

סלסילה ארוגה של Maegalarge משחקת תפקיד משמעותי בריקוד מרגרה. זה המקום כסמל לסילוק כדי להתמלא בכל שאר הבגדים שהם רוצים ללבוש בריקוד מרגרה. הבגדים מלווים בצמידים בשם Cengkik המסמלים גם הם עושר.

בריקוד מרגרה נוצרים שלושה מעגלים של רקדנים ולאחר מכן שותפים לסחר. גברים רוקדים עם נשים ונשים רוקדות עם גברים. ריקוד מסתובב במעגל, אבל תמיד מוחזק על ידי הגבר. צאצאיו של טקס זה מאמינים שהקבוצות מחקות גרמי שמים המסתובבים סביב כוכב בשמים.