ריקוד מרגרה

ריקוד מרגרה

מרגרה היא סגנון ריקוד הודי, הקשור בעצם לריקוד של קרישנה. ריקוד מרגרה מורכב בדרך כלל מחמישה שירים מסור:

מארי טיסקה סגדסי

סקאלאם ליצו

שרה מנגלה מנגילה

מדחוראנגמאדה דורה

Giri giri parava mulana

בדרך כלל, כל מי שרוצה לעשות ריקוד מרגרה צריך להכין כמה חומרים משמחים עם כוח רוחני כמו כורכום, לפת טרייה וכו'.

מרגרה היא כוהנת נחש נקבה היחידה של בני הטווא.

מרגרה היא מכפר קטן הידוע בשם טינדילה בו טיפחו אותה להיות כוהנת. היא אחראית לפקח על הפוריות של חברי המעגל המבוגרים ביותר שלה, ולהנחות נשואים טריים כשהם מבקשים עצות כיצד לשמור על נישואיהם. כמו בתרבויות אפריקאיות רבות, למין לפני או מחוץ לנישואים יש השלכות קשות.

על פי הכינויים המסורתיים, היא נישאה בעיקר בשבט ארקבה לא שלה כדי להעניק לצאצאי בעלה החדש כמה קשרי דם רחוקים - שאולי נראה כמו בליעת הגאווה של האדם אבל זה הבטיח שהם ישארו נאמנים ויישארו עם הקבוצה שלהם ולא לנדוד או לבגוד בשבטים או דרכי חשיבה שונות.

היא מתבוננת בכל סביבה, מתבוננת בסובבים אותה מגלים את אמונתם על ידי חיפוש הדרכה שייתכן שיש לה עצות לגבי נישואים, הריונות ובניית שושלת.

נכון לעכשיו היא הקדישה חלק מעצמה לעזור לאחרים ובמקביל

ריקוד מרגרה הוא ריקוד פורדה עממי בקרלה, הודו, הקשור ל"מרגה" שמתרגלת קודומבים. יש מקרים שבהם עניבה וכמה חולצה מחוברת למותן הנקבה על ידי זכר, שמספק את הבד המסורתי שלו ללא מותניים.

"צורת האמנות הזו איבדה את הפופולריות שלה בקרלה למרות שהיא עדיין נמשכת בקרב הטמילים של דרום טאמיל נאדו".

ריקוד מרגרה מקורו בתקופת ימי הביניים כאשר צורות אחרות של ריקוד נחשבו לחוטאות בנצרות. זה היה מלווה לעתים קרובות בתלבושות ספציפיות ובשיר נלווה המשבח את האלים למחצה שנתפס כעבודת אלילים. דירה דיסקרטית בראשון לציון https://meetrebeccaneal.com/regions/Discreet-apartments-in-Karmiel.php

במהלך תקופה זו, נשים היו מתחפשות לגברים כדי שיוכלו ליהנות מצורות שונות של אמנות כמו תיאטרון ומוזיקה. הריקודים יובילו אז להכנות לטקסים כמו ציד מכשפות או גירוש שדים בדמדומים מכיוון שאנשים האמינו שזה הזמן שבו מכשפות צדו אחר נשמות ושדים התרוצצו.

במרגרה הריקוד הוא לא רק ליניארי. הוא מורכב מתנועה קצבית ומעגלית שמתחילה במערכת הנסתרת.

כאשר אנו מנערים חלק אחד של הגוף (או מפרק), זה מופיע כצירוף מקרים באחר.

ישנם יותר מ-20 סוגי מרגרה:

LALJOLA, RAKATAJO, TAKIAKO ו-DJOLOH OMOLE, DHYETO MARSO MUCHIJO MOZIROOLO FEDANAJO, OHABA D'RIPIRIHANSA BADSAKAJO YERREE RADONAJO LADARUNASIROO MAIJOW MARRABORE MIBIRIHIATITAMBENIARA MARRAUNDA MARRAUNDA RIPIRIHANSA BADSAKAJO

ריקוד הוודי הודי קשור בעיקר לסיפור עתיק של השמדת שדים. השד מארה מכה אימה בקרב תושבי האזור הענק הזה שנקרא בהראטי (הידוע כיום כהודו).

למרגרה מקור לחימה ומבוצעות על ידי קבוצות של אקרובטים צעירים וגברים המאומנים בהתעמלות, תוך שימוש בטכניקות אקרובטיות לתנועות רגליים מורכבות.

עד למחצית השנייה של המאה העשרים, מרגרה הופיעה בעיקר כריקוד כפר על ידי נשים מ-Dedza lovale. במקור בוצע כנרטיב פיוטי בעל פה המספר את מסעה המיתולוגי של נסיכה או אישה גאה ויפה לשכנע מחזרים שאין לנצח אותה במהירות, כעת ניתן לראות אותו גם מוחק בדרמות ומבוצע על ידי ראסטפארים.

מעוניינים לקרוא עוד על אמנות אפריקאית?